Wszelkie informacje o przetwarzaniu danych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Copyright © 2022 FineCare, wykonanie kreacyjna.pl 

Finansowanie

Zarządzanie

Ochrona Prawna

Księgowość

My upraszamy procesy, Ty prowadzisz biznes.
Kompetencje, jakość, zaufanie, sukces.

0048 606 566 266

biuro@finecare.pl

ul. Kurzy Targ 5

55-103 Wrocław

Kontakt

Oferta

O nas

FineCare 

Koszt oferty to najchętniej używany przez klientów parametr określający atrakcyjność umowy. Naszym zdaniem jest on oczywiście bardzo ważny ale nie powinien być jedynym parametrem decydującym o wyborze.
 

W tym miejscu należy sobie uświadomić że nie tylko matematyczna suma opłat określa jaki  jest rzeczywisty koszt umowy leasingu czy najmu.

Klient sumując koszty powinien uwzględnić koszty które poniesie ze 100% pewnością a więc raty oraz zawarte w tabeli opłat czyli takie których ilości nie jest w stanie przewidzieć ( informacje dla organów ścigania czyli popularnie zwane mandaty, monity, odsetki, zmiany danych, duplikaty, koszty ponownego nawiązania  rozwiązanej umowy ) oraz takich których przed ich zajściem nie jest w stanie sparametryzować czyli ryzyka związane z prawną konstrukcją umowy.

 

Aby oszacować koszt matematyczny umowy trzeba zsumować:

 

  • opłata wstępna i manipulacyjną ( prowizję )
  • ilość rat i wysokość raty,
  • wartość wykupu

 

Dodatkowo na koszt leasingu wpływają

 

  • terminy płatności rat ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej raty
  • fakt czy płacimy raty równe czy degresywne
  • czy w umowie zawarta jest  kaucja gwarancyjna która zaliczana jest na poczet opcji wykupu i czy naprawdę jest ona korzystna
  • wartość resztowa czyli wykup, od czego zależy jego wysokość i jak wpływa ona na wysokość rat i całkowity koszt leasingu
  • stopa według jakiej indeksowane są raty leasingowe, zmienna lub stała
  • waluta płatności rat leasingowych
  • stopa wibor i euribor

 

Należy pamiętać że aby właściwie porównać oferty leasingu musimy je rozpatrywać przygotowane według tych samych założeń. Często klienci porównują zupełnie nieporównywalne propozycje. Informacje o wspomnianych powyżej parametrach zazwyczaj znajdujemy w załączniku określającym finansowe warunki umowy.

 

Jeżeli chciałbyś abyśmy przeanalizowali Twoje oferty bądź umowy leasingu po prostu nam je prześlij, otrzymasz bezpłatną analizę !

Koszt oferty czyli popularne "a czemu to tak drogo ?". Jak tania oferta może stać się droga ? Co czytać poza ofertą aby wybrać rozsądnie ?

09 kwietnia 2022

FineCare Vendor Finanse

FineCare Ubezpieczenia

Zanim zawrzesz umowę leasingu

Strona główna

FineCare Online Leasing

FineCare Import

FineCare Ochrona Prawna

FineCare Firma Online

FineCare Finansopedia

Kontakt

Skontaktuj się z nami

FineCare Nieruchomości

FineCare