FineCare 

FineCare Nieruchomości

Skontaktuj się z nami

Kontakt

FineCare Finansopedia

FineCare Firma Online

FineCare Ochrona Prawna

FineCare Import

FineCare Online Leasing

Strona główna

Zanim zawrzesz umowę leasingu

FineCare Ubezpieczenia

FineCare Vendor Finanse

09 kwietnia 2022

Koszt oferty czyli popularne "a czemu to tak drogo ?". Jak tania oferta może stać się droga ? Co czytać poza ofertą aby wybrać rozsądnie ?

Koszt oferty to najchętniej używany przez klientów parametr określający atrakcyjność umowy. Naszym zdaniem jest on oczywiście bardzo ważny ale nie powinien być jedynym parametrem decydującym o wyborze.
 

W tym miejscu należy sobie uświadomić że nie tylko matematyczna suma opłat określa jaki  jest rzeczywisty koszt umowy leasingu czy najmu.

Klient sumując koszty powinien uwzględnić koszty które poniesie ze 100% pewnością a więc raty oraz zawarte w tabeli opłat czyli takie których ilości nie jest w stanie przewidzieć ( informacje dla organów ścigania czyli popularnie zwane mandaty, monity, odsetki, zmiany danych, duplikaty, koszty ponownego nawiązania  rozwiązanej umowy ) oraz takich których przed ich zajściem nie jest w stanie sparametryzować czyli ryzyka związane z prawną konstrukcją umowy.

 

Aby oszacować koszt matematyczny umowy trzeba zsumować:

 

  • opłata wstępna i manipulacyjną ( prowizję )
  • ilość rat i wysokość raty,
  • wartość wykupu

 

Dodatkowo na koszt leasingu wpływają

 

  • terminy płatności rat ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej raty
  • fakt czy płacimy raty równe czy degresywne
  • czy w umowie zawarta jest  kaucja gwarancyjna która zaliczana jest na poczet opcji wykupu i czy naprawdę jest ona korzystna
  • wartość resztowa czyli wykup, od czego zależy jego wysokość i jak wpływa ona na wysokość rat i całkowity koszt leasingu
  • stopa według jakiej indeksowane są raty leasingowe, zmienna lub stała
  • waluta płatności rat leasingowych
  • stopa wibor i euribor

 

Należy pamiętać że aby właściwie porównać oferty leasingu musimy je rozpatrywać przygotowane według tych samych założeń. Często klienci porównują zupełnie nieporównywalne propozycje. Informacje o wspomnianych powyżej parametrach zazwyczaj znajdujemy w załączniku określającym finansowe warunki umowy.

 

Jeżeli chciałbyś abyśmy przeanalizowali Twoje oferty bądź umowy leasingu po prostu nam je prześlij, otrzymasz bezpłatną analizę !

FineCare 

O nas

Oferta

Kontakt

0048 606 566 266

biuro@finecare.pl

ul. Kurzy Targ 5

55-103 Wrocław

My upraszczamy procesy, Ty prowadzisz biznes.
Kompetencje, jakość, zaufanie, sukces.

Finansowanie

Zarządzanie

Ochrona Prawna

Księgowość

Wszelkie informacje o przetwarzaniu danych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Copyright © 2022 FineCare, wykonanie kreacyjna.pl