FineCare
Czy najtańsza oferta będzie zawsze tą najlepszą ofertą ?
My zajmujemy się leasingiem ponad już dwadzieścia lat i wiemy, że niekoniecznie. Skupianie się tylko na aspekcie cenowym oferty leasingu może być kosztownym błędem. Dlatego też należy bardzo uważnie porównać wszystkie aspekty planowanej umowy leasingu. Wiemy też, że bezpieczne i przemyślane zawarcie umowy leasingu wymaga sprawdzenia wielu ofert i pogłębionej analizy każdego proponowanego rozwiązania leasingowego. Gotowe umowy leasingowe są równie obszerne jak umowy kredytowe, składają się z wielu dokumentów i zapisów wzajemnie się do siebie odwołujących a co ważniejsze wbrew obiegowej opinii nie zawierają zapisów zbędnych lub nieistotnych. Nie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą ma czas i jest przygotowany oraz posiada wiedzę wystarczającą do analizy zawieranej umowy. Zapisy umów leasingowych są równie czytelne jak umowy z operatorami telekomunikacyjnymi, ubezpieczycielami lub funduszami inwestycyjnymi. Wiemy także, że prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju wymaga zajmowania się bardzo wieloma sprawami i nie zawsze starcza tego czasu, aby przyjrzeć się bliżej umowie którą mamy podpisać. Leasing leasingowi nie jest równy i naprawdę jest co analizować. W maksymalnie możliwym skrócie postaramy się zaakcentować kilka najważniejszych regulacji na które niewątpliwie należy zwrócić uwagę szykując się do zawarcia umowy leasingu.
Klienci często reprezentują uproszczone podejście wskazujące na następujący tok myślenia:
Tak niestety nie jest. Firmy leasingowe to w obecnych czasach najczęściej spółki należące do banków lub powiązane z koncernami produkującymi określone dobra ( samochody, autobusy, koparki i inne). Umowy i ich wzorce, a w szczególności takie elementy jak OWUL ( ogólne warunki umowy leasingu ) przygotowane przez firmy leasingowe są efektem wielu lat doświadczenia i czasami niestety są pochodna zachowań klientów w stosunku do finansujących i przygotowane są w taki sposób, aby maksymalnie zabezpieczyć prawa finansującego (leasingodawcę) czyli firmę leasingową.
Czy w związku z tym jesteśmy na z góry przegranej pozycji i musimy przyjąć wszystko, co nam proponuje firma leasingowa?
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, z jednej strony firmy leasingowe nie są skłonne odchodzić od standardowych warunków i wzorców a z drugiej strony im większy klient lub kontrakt tym bardziej może negocjować warunki prawne i finansowe umowy leasingu.
Co mają zrobić klienci o mniejszym potencjale negocjacyjnym?
Tacy klienci muszą wybierać partnera leasingowego/pożyczkowego bardziej świadomie. Najczęściej popełnianym przez klientów firm leasingowych błędem jest skupianie się na cenie leasingu i ewentualnie ubezpieczeń bez analizy całej umowy, którą należy podpisać z finansującym. To może być jeden z bardziej kosztownych błędów popełnionych w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej.
Jak dobrze zawrzeć umowę leasingu, czyli na co zwrócić uwagę wybierając partnera leasingowego.
Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt firm leasingowych należących do banków, koncernów produkujących pojazdy i maszyny i lub niezwiązanych z nimi. Możemy generalnie wyróżnić firmy uniwersalne świadczące szeroki zakres usług jak i firmy związane z jednym koncernem lub tylko z jedną marką czy czasami tylko jednym dealerem pojazdów. Na rynku funkcjonują także brokerzy leasingowi, którzy łączą zazwyczaj kilka firm leasingowych i pośredniczą w zawieraniu transakcji. Zazwyczaj opisują oni swoją ofertę jako najbardziej kompletną z możliwością dopasowania najlepszej oferty do możliwości i specyfiki działalności klienta.
FineCare
Oferta
0048 606 566 266
biuro@finecare.pl
ul. Kurzy Targ 5
55-103 Wrocław
My upraszczamy procesy, Ty prowadzisz biznes.
Kompetencje, jakość, zaufanie, sukces.
Finansowanie
Zarządzanie
Ochrona Prawna
Księgowość
Wszelkie informacje o przetwarzaniu danych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Copyright © 2022 FineCare, wykonanie kreacyjna.pl